نماینده مردم مبارکه در مجلس به همراه فرماندار و رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان با مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان دیدار و در خصوص مسائل آموزش‌وپرورش مبارکه گفت‌وگو کرد.

به گزارش جارچی مبارکه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه، دکتر صالحی، نماینده مردم مبارکه در مجلس به همراه فرماندار و رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان با مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان دیدار و در خصوص مسائل آموزش‌وپرورش مبارکه گفت‌وگو کرد.

دکتر صالحی در این دیدار با اشاره به جلسه با وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش در جلسات قبل از رأی اعتماد، اظهار کرد: در اولویت قرار گرفتن آموزش‌وپرورش در برنامه‌های دولت مهمترین مطالبات نمایندگان در جلسات رأی اعتماد این بود و همین عامل باعث رأی نیاورد وزیر پیشنهادی شد.

وی بیان کرد: آموزش‌وپرورش از پایه ضعف و مشکل دارد، این وزارتخانه منابع محدودی دارد و طبق اذعان مسئولان با کمبودی ۳۵ درصدی فرهنگیان مواجهه است و از طرفی تعداد زیادی بازنشسته دارد.

نماینده شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی با توضیح اینکه سند تحول نیازمند نیروی کار است که همان آموزگار و معلم هستند ، گفت: این سند که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است و نیاز امروز آموزش‌وپرورش، زیرساخت می خواهد که یکی از زیرساخت های مهم آن برطرف کردن کسری ۳۵ درصدی نیرو در این وزارتخانه است.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت بازنشستگان فرهنگی در کلاس‌های درس، خاطرنشان کرد: فرهنگیان بازنشسته ظرفیت خوبی هستند اما پایه‌های ابتدایی نیازمند فرهنگی‌های جوان وشاداب است.

دکتر صالحی تأکید کرد: شهرستان مبارکه قطب صنعتی و کشاورزی استان است و نیازمند نگاه ویژه استان در این زمینه هستیم .

/انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *