رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: عزممان جزم است که شعارهایی که برای انتخابات داده شده را اجرایی و محقق کنیم، همچنین شفاف سازی امور را داشته باشیم تا اعتماد مردم را رقم بزنیم و به عهدی که با شهدا بستیم پایبند باشیم.

مرور رئیس جدید شورای شهر اصفهان  بر شعارهای انتخاباتی

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، علیرضا نصراصفهانی صبح امروز در نودمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان اظهار کرد: از امروز سال سوم دوره پنجم شورای اسلامی شهر اصفهان را آغاز می‌کنیم، از فتح اله معین رئیس قبلی شورا به جهت تولیت دو ساله و مدیریت شورا تشکر می‌کنم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: عزممان جزم است که شعارهایی که برای انتخابات داده شده را اجرایی و محقق کنیم، همچنین شفاف سازی امور را داشته باشیم و اعتماد مردم را رقم بزنیم و ارتباطمان با سازمان‌ها و ارگان‌ها بیش از گذشته صورت بگیرد و به عهدی که با شهدا بستیم پایبند باشیم.

وی ادامه داد: همچنین به دنبال آن هستیم که جلب مشارکت گروه‌های مختلف و مدیریت شهری را هم برای تحقق خواسته‌های مردم داشته باشیم، امید دارم بتوانیم انداختن فرش جلوی پای سرمایه‌گذاران را بتوانیم محقق کنیم که افراد از گوشه و کنار ایران که علاقه مند به اصفهان هستند بتوانند در این شهر سرمایه‌گذاری کنند.

نصراصفهانی خاطرنشان کرد: امروز در یک رقابت جدی با سایر کلان شهرها قرار گرفته ایم که امید دارم بتوانیم به هدف‌های مسخص شده برسیم، همچنین به دنبال حفظ مواریث گذشتگان هستیم در دوره های قبلی مدیریت شهری و همچنین از 40 سال گذشته باشیم.

مرور رئیس شورا بر شعارهای انتخاباتی

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد: به دنبال آن هستیم که رونق اقتصادی و کارآفرینی را دپیگیری کنیم موضوعی که جزو برجسته‌ترین شعارهای انتخاباتی ما بود، همچنین با روحیه دادن به جوانان و نوجوانان مشارکتشان را در فعالیت‌های اجتماعی افزایش دهیم.

وی در ادامه تأکید کرد: همه این‌ها همدلی، صمیمیت، همراهی، دست به دست هم دادن، به دور ریختن کدورت‌ها و پیگیر آرمان‌های مشترک بودن را می‌طلبد، از امروز این فضا بر شورای شهر اصفهان در ادامه فعالیت‌های 2 ساله حاکم خواهد شد.

نصراصفهانی با اشاره به برگزاری رویداد مهم بین المللی در اصفهان مطرح کرد: فردا شب رخداد مهمی در اصفهان رقم می‌خورد که افتتاحیه جشنواره بین المللی کودکان و نوجوانان است که اصفهان بار دیگر این افتخار را دارد که میزبان سایر کشورها و استان‌ها باشد، امید دارم این اتفاق با موفقیت انجام شود و نشاط و پویایی و زمینه ارتقای هنر را در شهر اصفهان رقم بزند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن گرامیداشت روز مشارکت‌های مردمی و تبریک عید غدیر بیان کرد: امید دارم با درک درستی از این روز بزرگ مسیر تعالی و رشد را طی کنیم.

وی همچنین با گرامیداشت یاد حمید طالبی مشاور شهردار اصفهان در امور ایثارگران، عنوان کرد: وی یکی از جانباران سرافراز و افتخارآفرین برای کشور و ایران بود و در 8 سال دفاع مقدس هم جان برکف در خدمت رزمندگان بود.

نصراصفهانی همچنین از تلاش شهرداری و معاونت فرهنگی اصفهان برای برنامه‌های مربوط به عید غدیر تشکر و اذعان کرد: این برنامه‌ها در نوع خود کاری بزرگ و بی نظیر بودند و باید برای کارهای بزرگ‌تر آماده شد، همچنین این برنامه‌ها باید ادامه دار باشد.

وی تأکید کرد: وقتی از فرهنگ و هنر صحبت می‌شود باید در اصفهان کاری انجام شود تا متناسب مردم شهیدپرور اصفهان و شهر اصفهان باشد، امید دارم آنچه در آینده رخ می‌دهد این باشد که مردم در مناسبت‌های دیگر نیز از این برنامه‌ها استفاده کنند.

نصراصفهانی خاطرنشان کرد: همان طور که در مراسم‌های عزاداری 14 معصوم باید محزون باشیم در ولادت این عزیزان هم باید مسرور باشیم و تلاشمان این باشد که جشن‌های مطلوب و خوبی در سراسر شهر برگزار کنیم؛ البته در گوشه و کنار 200 محله شهر اصفهان در مناطق 15 گانه شاهد برپایی برنامه‌های خوبی هستیم که با استقبال مردم روبرو بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: باید گفت که برنامه‌ها در حوزه فرهنگی، هنری و ورزشی به جهت کیفی و‌ کمی افزایش پیدا کرده است و قابل تقدیر است که با استقبال مردم شهید پرور اصفهان روبرو بوده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات شهرداران مناطق 15 گانه با هیأت‌های مذهبی، عنوان کرد: امید دارم این برنامه ریزی‌ها منجر به برگزاری بهتر و با نظم و انضباط برنامه‌های عزاداری شود تا افزایش شور و شعور حسینی را در مردم داشته باشیم و بتوانیم حوادثی که در کربلا رخ داد را در مقابل مردم مجسم کنیم و از خرافه گرایی پرهیز کنیم.

نقش جشنواره فیلم کودک و نوجوان در توسعه صنعت سینمای کودک در اصفهان

مهدی مزروعی سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه این جلسه در نطق میان دستور خود با اشاره به استقبال گسترده شهروندان اصفهانی از برنامه «خبر بزرگ» به مناسبت بزرگداشت اعیاد مبارک قربان و غدیر، اظهار کرد: این برنامه ترکیبی همگون، همزمان و منسجم از مداحی فاخر، شعرخوانی و موسیقی آیینی، هنرهای نمایشی، کلیپ‌های تصویری، کار با سایه و نور و آتش و نقاشی با ماسه روی شیشه بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه فرم و محتوای منحصربه فرد و بی‌سابقه خبر بزرگ، جریان آگاهی‌بخشی و آموزش را سوار بر حامل‌های انرژی و شادی‌بخش هنر به جان و کام بیینده نشاند، گفت: علیرغم برگزاری خبر بزرگ در باغ فدک و با لحاظ بُعدِ مسافت، حضور و استقبال مردم گویای این معناست که احداث مجموعه‌ای درخور که امکان برگزاری برنامه‌های مشابه را تسهیل و روان کند الزامیست.

وی با اشاره به برگزاری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوک و نوجوان در اصفهان از 28 مردادماه، مطرح کرد: انتظار می‌رود بخش بزرگی از کاستی‌های شکلی و محتوایی برنامه‌های اصلی و جنبی دوره‌های گذشته جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان که حالا دیگر رسماً و عملاً به این شهر تعلق دارد برطرف شده باشد و این جشنواره گامی در راستای توسعه شهر و شهروندی و حفظ منافع عامه در صرف وجوه عمومی به پیش بردارد.

مزروعی در ادامه تصریح کرد: در پایان لازم می‌دانم این نکته را خاطرنشان کنم که نقش جشنواره در توسعه صنعت سینما و به ویژه سینمای کودک در اصفهان صرفاً به عنوان یکی از نقاط عزیمت و مراحل فرآیند به شمار می‌آید و تحقق توسعه مذکور نیازمند به تحقق و گردهمایی سایر الزامات و مؤلفه‌ها بوده و خواهد بود، بنابراین از همه ذی‌نفعان و افراد دخیل این وادی دعوت می‌کنم با اتمام جشنواره، موضوع را رها نکرده و چراغ صنعت سینمای کودک را در اصفهان و کشور روشن نگه دارند.

دوچرخه‌سواری در اصفهان احیا شود

اصغر برشان عضو شورای اسلامی شهر اصفهان به عنوان ناطق دیگر این جلسه شورا ضمن تبریک ولادت امام هادی(ع)، دهه ولایت و سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، بیان کرد: شهرداران مناطق 15 گانه شهرداری اصفهان باید توسعه و ایمن‌سازی مسیر دوچرخه‌سواران را از نان شب واجب‌تر بدانند، اما عدم اختصاص بودجه از سوی دستگاه‌های مسؤول متولی در اصفهان برای راه‌اندازی پیست دوچرخه‌سواری استاندارد این شهر را از داشتن این فضا محروم ساخته است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه شهر اصفهان روزی شهره به شهر دوچرخه‌ها بوده است و ریشه دیرینه و تاریخی دارد، تأکید کرد: امروز باید دست خود را به سوی پیشینه نه چندان دور خود دراز کنیم تا شاید با توسل به این ریسمان، بار دیگر بتوانیم رنگ آرامش و احیای دوچرخه‌سواری را در این شهر بپاشیم.

سهم یک رقمی دوچرخه در تردد شهر اصفهان

وی با اشاره به اینکه امروز سهم دوچرخه در تردد شهر اصفهان یک رقمی است، اذعان کرد: باید توجه داشت که استفاده از دوچرخه برای حمل و نقل برای کاهش ترافیک و افزایش سلامت شهروندان وسیله‌ای حیاتی است که نباید از آن غافل باشیم؛ طی چند سال اخیر شهرداری اصفهان اقدامات خوبی را در راستای ترویج استفاده از این مدل حمل و نقل داشته است که البته برای ادامه راه نیازمند حمایت همه جانبه است.

برشان با اشاره به گذشت 2 دهه از مناسب‌سازی و ایمن‌سازی شهر برای تردد دوچرخه‌سواران، عنوان کرد: دوچرخه می‌تواند راه حل نهایی ما برای بسیاری از معضلات مانند آلودگی هوا و ترافیک باشد، همچنین با راه‌اندازی ایستگاه‌های دوچرخه می‌توان پیوندی بین شبکه حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، بی آر تی و مترو ایجاد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه بیان کرد: از شهرداری درخواست می‌شود نسبت به یکپارچه‌سازی خطوط دوچرخه‌سواری در شهر اصفهان و همچنین توسعه مسیرهای تفریحی در پارک‌ها اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی مسیرهای دوچرخه در باغ‌های بانوان امری ضروری بوده و لازم است توسعه باغ‌های بانوان برای بهره‌برداری بهتر در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: بسیاری از طرح‌هایی که برای نخستین بار در شهر اصفهان انجام می‌شود، در دیگر شهرها به عنوان الگو مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ طرح «بفرمایید دوچرخه» از جمله طرح‌هایی است که اجرای فاز دوم آن مطالبه شهروندان است و باید با رایزنی با اصناف این خواسته محقق شود.

برگزاری جشنواره مطبوعات اصفهان با شعار «رسانه در گام دوم انقلاب»

امیراحمد زندآور رئیس کمیسیون حمل ‌و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در نطق میان دستور خود با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره جشنواره مطبوعات و رسانه‌های الکترونیک اصفهان ابراز کرد: این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر و دستگاه‌ها و نهادهای تخصصی صنفی با شعار «رسانه در گام دوم انقلاب» در شهریور ماه برگزار خواهد شد.

رئیس کمیسیون حمل ‌و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: ایجاد رقابت اثربخش و تعالی و توان حرفه‌ای و افزایش انگیزه و خلاقیت، ارتقای کیفی محتوا و پیشرفت رسانه‌ها، توسعه ظرفیت‌های موجود در مطبوعات، تأکید بر توسعه روحیه مطالبه‌گری توسط اصحاب رسانه و تمهید زمینه پویایی و نشاط مطبوعاتی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی همچنین در توضیح محورهای این جشنواره مطرح کرد: محورهای این جشنواره شامل حرفه‌ای، ویژه، جنبی و موضوعی می‌شود که هر کدام از این موارد زیرمجموعه‌هایی دارند.

زندآور ادامه داد: آثاری در جشنواره شرکت داده می‌شوند که در فاصله زمانی اول تیرماه 1397 لغایت اول تیرماه 1398 در یکی از نشریات سراسری، نشریات استانی، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان مرتبط با موضوعات و محورهای جشنواره منتشر شده باشد.

تذکر به مدیران شهری در خصوص کرامت انسانی و رعایت حقوق مردم

پورمحمد شریعتی‌نیا نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در تذکری عنوان کرد: زمینه‌سازی برای حضور جوانان به صورت علمی نه شعاری از موضوعاتی است که باید جدی گرفته شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر اینکه مردم ولی نعمت ما هستند و مدیران باید مردم را باید ولی نعمت خود بدانند، اذعان کرد: مردم هستند که به عنوان پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستند و هر کاری برای این مردم وظیفه محسوب می‌شود.

وی در پایان تأکید کرد: باید به مدیران شهری در خصوص کرامت انسانی و رعایت حقوق مردم تذکر داد، تأکید می‌کنم که در این زمینه تساهل و تسامح نخواهیم کرد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi