خانم سعیدی وظیفه اش است . اما....

چند روز پیش که برای پیگیری موضوعی به دفتر زهرا سعیدی نماینده ی مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی مراجعه کردم تعداد زیادی مراجعه کننده را دیدم که در صف ملاقات با خانم سعیدی نشسته بودند.بعضی افراد می گفتند نزدیک به دو ساعت است که منتظر ملاقات با خانم سعیدی هستیم.پیش خودم گفتم منتظر گذاشتن مردم کار درستی نیست و بهتر است خانم سعیدی فکری برای این مشکل بکند.

در فرصتی مناسب از مدیر دفتر ایشان خواستم که ترتیبی اتخاذ دهد که مردم اینقدر معطل نشوند و کارشان زودتر راه بیفتد.

مدیر دفتر خانم سعیدی در پاسخ به انتقادم گفت: ما تمام تلاشمان را می کنیم.اما علت این مشکل چیز دیگری است.بسیاری از مردم کارشان نیاز به صحبت حضوری با خانم سعیدی ندارد و با یک مکاتبه ساده با دفتر حل می شود.بسیاری از درخواست های مردمی نیاز به بررسی و مکاتبه وارتباط با ادارات دارد.اما بسیاری ازشهروندان اصرار دارند که شخصا ، طی یک جلسه حضوری با خانم سعیدی کارشان را پیگیری کنند.حتی بعضی از همشهریان روند اداری کارشان را هم در اداره ی مربوطه شروع نکرده اند و با حضور در دفتر نماینده قصد تسریع در کارشان و به نتیجه رسیدن درخواستشان دارند.این را هم متذکر شوم که در پنج ماه گذشته نزدیک به ده هزار نامه به دفتر مبارکه و تهران وصول شده است که تمامی نامه ها بررسی می شود و در مسیر قانونی خود قرار می گیرد.البته خانم سعیدی هم منعی برای صحبت یا جلسه با مردم عزیز شهرستان ایجاد نکرده اند و معتقدند در این اوضاع اقتصادی که بسیاری از مردم مشکل معیشت دارند اگر از طرف اداره یا ارگانی همراهی و راهنمایی نشوند ممکن است منجر به مشکلات دیگری شود. اما بالاخره وقت زیادی از ایشان صرف پاسخگویی به این مسائل می شود.در ادامه با چند نفر از مردم  که در صف انتظار نشسته بودند صحبت کردم . جالب بود که کار اکثر این افراد با مراجعه به مدیر دفتر و تحویل نامه حل می شد اما اصرار داشتند که با خانم سعیدی حضورا صحبت کنند. حتی یکی از این افراد گفت : خانم سعیدی وظیفه اش است که کار مردم را پیگیری کند.

پس از صحبت با مدیر دفتر نماینده و مردم به نتایجی رسیدم که شاید در روند پاسخگویی به مردم و همچنین پیشرفت شهرستان موثر باشد.

1- خانم سعیدی وظیفه اش است که کار مردم را پیگیری کند اما اگر کمک کنیم که ایشان وظایف اصلی خود را پیگیری کندو بر حسب اولویت ، مسائل شهرستان را به نتیجه برساند قطعا سود جمعی و عمومی خواهد داشت.

2-اگر ادارات دولتی به نحو مناسب و با استفاده از ظرفیت عظیم مطبوعات شهرستان ، وظایف ادارات مختلف شهرستان را تبیین کنند ، مردم نیز بهتر می توانند امور خود را پیگیری نمایند و وقتشان در صف انتظارهای مختلف تلف نخواهد شد.

3-دفتر نماینده ی شهرستان باید بتواند این موضوع را در ذهن مردم نهادینه کند که هر مکاتبه ای با دفتر ، حتی بدون برگزاری جلسه حضوری پیگیری خواهد شد.

4-مردم بزرگوار شهرستان ، ضمن آشنایی با شرح وظایف و اختیارات کلیه ی نهادها و ادارات، حقوق خود را ابتدا از اداره ی مربوطه مطالبه کنند و در صورتی که پیگری لازم از طرف آن اداره انجام نشد ، دفتر نماینده ی مجلس را به عنوان ناظر بر عملکرد دولت در جریان بگذارند.

5-مسئولین محترم شهرستان می توانند با تقویت جایگاه روابط عمومی خود ، نسبت به ایجاد ارتباط موثر با مردم،از سر درگمی و اتلاف وقت مردم جلوگیری کنند.

6-سرکار خانم سعیدی ، نماینده ی محترم شهرستان مبارکه ،‌با تقویت دفترنمایندگی و دبیرخانه ی خود ،از درگیر شدن با موضوعات کوچک بکاهد و مسائل اساسی شهرستان را پیگیری نماید که در این صورت نفع عمومی و پیشرفت شهرستان مبارکه را در پی خواهد داشت.

7-وظیفه ی اصلی یک نماینده  قانون گذاری و نظارت بر اجرای صحیح قانون است و انجام امور اجرایی به صورت مستقیم بر عهده ی دولت است.

 

 

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • مهمان - حمید جبل عاملی خوزانی

  خانم زهرا سعیدی به جای اینکه بد دهنی میکنی در جلسه ای که با موضوع نقد فوق جنجالی استاندار اصفهان و وزیر صنعت توسط نماینده مبارکه زهرا سعیدی
  داشتی خواهشا صدای زشتت را پایین بیاور و این جیغ ها را بر سر شوهرت توی خونه ات بزن
  جلوی اینهمه مرد صدات را بالا نبر . بی حجابها این کارها را نمی کنند که تو به اسم اسلام داری این کارها را می کنی

  34

  0 می پسندم لینک کوتاه:
 • مهمان - فاطمه سعیدی خوزانی

  خانم زهرا سعیدی مبارکه ای مبارکت باشه اینهمه پولی که از نمایندگی ات گرفتی و باغ و ویلا خریدی برای خودت و شوهرت

  0 می پسندم لینک کوتاه:
 • مهمان - حمید مختاری ولاشانی

  خانم زهرا سعیدی مبارکه ای نقش آدم های خوب را درست و قشنگ بازی کن که کسی دستت را نتونه بخونه

  0 می پسندم لینک کوتاه:

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi