این جلسه در 13 مهرماه با حضور جواد سلطانی معاون فرمانداری، شهردارهای 6 شهر شهرستان، و دیگر مسئولین در فرمانداری مبارکه برگزار شد.

سلطانی معاون فرماندار ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت ابا عبدالله الحسین، هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت و از تلاش ها و خدمات شهرداران در رفع مشکلات و موانع ترافیکی در شهرها و همکاری با شورای ترافیک تقدیر و تشکر کرد.

در این جلسه به موانع و مشکلاتی در رابطه با راه و شهرسازی از جمله رسیدگی به ترافیک سنگین جاده اسماعیل ترخان- نکوآباد شد. این منطقه یکی از نقاط حادثه خیز شهرستان عنوان شد که روزانه تعداد زیادی از خودرو های سبک و سنگین در این جاده تردد دارند و بزرگ ترین مشکلات این جاده نداشتن شانه خاکی،عدم زیر سازی آسفالت و نداشتن تابلوها و علائم ترافیکی می باشد.

 

سلطانی اظهار داشت: با توجه به اینکه این جاده در بستر رودخانه قرار دارد و اداره راه و شهرسازی متعهد شده است که فاز دوم وسوم آن را انجام دهد،  طی یک هفته آینده با پیگیری اداره راه و شهرسازی جلسه ای با دستگاه های ذیربط تشکیل و تصمیمات لازم اتخاذ شود،  در غیر این صورت مسئولیت بر عهده اداره راه و شهرسازی خواهد بود.

وی از نمایندگان سیمان سپاهان و فولاد مبارکه ، شهرداری دیزیچه ، آب منطقه ای و اداره راه و شهرسازی در خواست کرد جهت مشکلات این منطقه همکاری لازم را داشته باشند .

سلطانی  با اشاره به روند رو به رشد جمعیت سالمندان و تکریم جانبازان و معلولین از شهرداری ها خواست نسبت به ایمن سازی معابر و گذرگاههای عابر پیاده اقدام نمایند.

در این جلسه  همچنین در راستای رفع مشکل جاده بداغ آباد در کنار راه آهن و زیرگذر فولاد تصمیمات و نظراتی ارائه شد.

آمار تصادفات طی شش ماهه اول سال 95 نسبت به سال قبل به این صورت اعلام شد:

کاهش 40 درصدی آمار فوتی درون شهری

کاهش6 درصدی آمار کلی اعم از تصادفی ، فوتی و جراحتی برون شهری

کاهش 7 درصدی آمار تصادفات درون شهری و برون شهری در کل شهرستان

که عمده تصادفات ، تصادف عابران پیاده عنوان شد و رتبه شهرستان مبارکه هم 9 اعلام شد


منبع خبر:

www.jarchimobarake.ir

 


 

 

 

 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi