فرماندار مبارکه:هیات های مذهبی مانع از ترویج خرافه شوند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مبارکه در این همایش گفت: حمل علامت های طویل به یکی از معضلات عزاداری های محرم در این شهرستان تبدیل شده است.
حجت الااسلام والمسلمین حسین کیانی با بیان اینکه حمل علامت در هیات ها و دسته های عزاداری فقط بر روی چرخ و گاری امکان پذیر است، گفت: در صورت مشاهده حمل علامت بر روی دست افراد با مسئول آن هیات برخورد خواهد شد.
وی با بیان اینکه حمل علم سفید نوعی بدعت و خرافه در مذهب محسوب می شود، افزود: با کنترل این معضل در عزاداری محرم بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مبارکه با بیان اینکه فعالیت هیات های مذهبی با داشتن کد سامانه طوبی امکان پذیر است، افزود: اگر هیاتی کد سامانه طوبی را نداشته باشد اجازه نصب بنر تبلیغاتی به آن هیات داده نخواهد شد.
وی افزود: سخنرانان مذهبی هم باید در سامانه سجا ثبت نام کرده و کد این سامانه را دریافت کرده باشند.
حجت الاسلام کیانی گفت: سامانه طوبی به منظور سازماندهی و ثبت اطلاعات مربوط به هیات های مذهبی و مداحان طراحی شده و همه هیات و مداحان باید مشخصات و اطلاعات مربوط به تشکل های دینی را در این سامانه ثبت کنند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مبارکه، گفت: نصب هرگونه خیمه و یا ایستگاه صلواتی ازسوی اشخاص حقیقی و حقوقی بدون مجوز این اداره ممنوع است.
وی گفت: چادرها و ایستگاه های صلواتی که بدون هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی درسطح شهر برپا شود، توسط شهرداری و نیروی انتظامی جمع آوری خواهد شد.
حجت الاسلام کیانی با بیان اینکه هیات های مذهبی باید خط مشی نظام اسلامی را ترسیم کنند،گفت: هیاتهای مذهبی با ظرفیت عظیم خود در خط مقدم مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن و مقابله با آسیب های اجتماعی قرار دارند.

فرماندار مبارکه :مداحان و مسئولان هیات های مذهبی مانع از ترویج خرافه گویی و بدعت در عزاداری ها شوند.

به گزارش جارچی مبارکه ،علی اصغر ذاکری درهمایش هیات های مذهبی شهرستان مبارکه برترویج فرهنگ صحیح عزاداری توسط هیات های مذهبی تاکید کرد و افزود: ارزش های اسلامی و دینی در مراسم عزاداری امام حسین (ع) و دیگر ائمه اطهار باید رعایت شود.
ذاکری با بیان اینکه مهمترین دغدغه ما رعایت خطوط قرمز مذهبی است،گفت: ترویج بدعت ها و خرافه ها در عزاداری های محرم موجب خدشه دار کردن اسلام و سوء استفاده دشمنان اسلام خواهد شد.
وی با بیان اینکه ترویج خرافات تهدید وعاملی برای زیرسئوال بردن اسلام و ضربه به اسلام است، اضافه کرد: با اطلاع رسانی و آموزش مسئولان هیات های مذهبی و ساماندهی و ارائه برنامه های صحیح به مداحان و سخنرانان می توان ضمن برگزاری منظم و به دور از آسیب های اجتماعی عزاداری های محرم، از سوء استفاده دشمنان جلوگیری کرد.
فرماندار مبارکه با بیان اینکه استفاده از پرچم های سفید در عزاداری های محرم نوعی خرافه محسوب می شمبارود، اظهار کرد: استفاده از پرچم های مشکی و قرمز در عزاداری های مذهبی هیچ مشکلی ندارد اما استفاده از پرچم سفید با خرافاتی همراه است.
ذاکری با بیان اینکه استفاده از خیمه های باز و غیر محصور هم امکان بروز مشکلات امنیتی را بدنبال دارد، افزود: با توجه به استقبال عزاداران حسینی از ایستگاه های صلواتی باید برپایی این ایستگاه ها با مجوز و نظارت هیات های مذهبی باشد.
فرمانده انتظامی شهرستان مبارکه نیز در این همایش گفت: استفاده از هرگونه اعمال خرافه در عزاداری ها و دسته های عزاداری این شهرستان مبارکه ممنوع است.
سرهنگ علی نیکبخت با بیان اینکه هیات های مذهبی از انجام هر گونه عمل خرافی که موجب وهن شیعه و مسلمانان شود خودداری کنند، افزود: هیات های عزاداری از حمل پرچم سفید و علامت های آهنی درمعابرخودداری کنند.
وی با بیان اینکه باید در برگزاری مراسم عزاداری حسینی بیش از پیش دقت کنیم تا شرایط برای سوء استفاده دشمنان فراهم نشود، افزود: پیام های نهضت عاشورای حسین (ع) ، اخلاق، اخوت و برادری، رعایت حقوق دیگران و ایثار است.
وی گفت: پلیس ضمن ایجاد فضایی مناسب و توام با امنیت برای برگزاری هرچه با شکوه تر مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان آقا اباعبدالله الحسین (ع )اجازه ترویج و نمایش اقدامات خرافی و انحرافی و بدعت گذاری در عزاداری ها را نمی دهد.


منبع خبر:

www.jarchimobarake.ir


 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi