این نشست صبح پنجشنبه 8 مهرماه در مرکز نیروی انتظامی مبارکه برگزار شد.

سرهنگ احمد نیکبخت فرمانده نیروی انتظامی مبارکه ضمن تقدیر و تشکر از حضور خبرنگاران گفت: هفته نیروی انتظامی از جمعه 9 مهرماه با شعار "همه با هم برای امنیت و آرامش " آغاز خواهد شد.

وی بعد از تبریک این روز به تمامی مردم و کارکنان نیروی انتظامی ادامه داد: به گفته مقام معظم رهبری مردم خواستار و دوستدار امنیت و آرامش هستند و باید در راستای رسیدن به این هدف مردم همکاری های لازم را داشته باشند؛ از اینرو به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی حدود 50 برنامه با هدف مشارکت مردم برگزار خواهد شد.

وی برنامه های این هفته را اینچنین عنوان کرد:

روز اول جمعه 9 مهرماه با شعار" پلیس، جامعه ایمانی، ارزش های اسلامی،عزت حسینی"

برنامه های برگزاری نماز جمعه با حضور کارکنان نیروی انتظامی، سخنرانی قبل از خطبه ها توسط سرهنگ نیکبخت، برپایی چادر امدادی در ورودی نماز، غبارروبی مساجد و نمازخانه های یگان، پخش بروشور و تراکت در بین نماز گزاران و عیادت از بیماران بستری نیروی انتظامی،اجرا خواهد شد.

روز دوم شنبه 10 مهرماه با شعار"حرفه ای گرایی، دانش بنیادی، کارآمدی"

 برنامه ها همراه با مراسم صبحگاه عمومی و با حضور مسئولین به صورت کشوری ،تقدیر از کارکنان نیروی انتظامی، نشست علمی ،حضور کارشناسان جهت آموزش همگانی در مساجد، تجلیل از روسا و مجمع ادارات دولتی و غیر دولتی که با نیروی انتظامی تعامل داشتند،تجلیل از رانندگان قانونمند خواهد بود.

روز سوم یکشنبه 11 مهرماه با شعار"پلیس ، قانون گرایی، مشارکت عمومی،انضباط اجتماعی" برنامه هایی چون  مشاوره حقوقی- انتظامی- قضایی به عموم مردم، حضوررئیس پلیس فتا در مدارس و آموزش همگانی در خصوص فضای مجازی، تشکیل کارگاه آموزش بهداشت روان جهت کارکنان، برگزاری کلاس آموزشی ویژه کارکنان دولت ،مراسم تیراندازی ویژه مسئولین شهرستان، مانور شهرداری موتور سیکلت سواران قانونمند، مراسم ورزش صبحگاهی ویژه کارکنان و همایش پلیس و اصناف برگزار خواهد شد.

روز چهارم دوشنبه 12 مهرماه با شعار"آموزش همگانی، اعتماد مردمی ، امنیت پایدار"

برنامه های این روز نشست فرمانده در مرکز نظارت همگانی (197) ارائه خدمات پزشکی در مناطق محروم شهرستان، اهدای خون توسط کارکنان ناجا، ارائه خدمات مضاعف مردم، ملاقات فرماندهی با کارکنان جهت شناسایی مشکلات آنان(147)، دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان و حضور کارشناسان آموزش همگانی در مدارس می باشد.

روز پنجم سه شنبه 13 مهرماه با شعار"پلیس، پیشگیری اجتماعی، اقتدار و توانمندی، آرامش عمومی"

در این روز برنامه ها به صورت بازدید دانش آموزان از مراکز انتظامی و آشنایی با خدمات 110، عیادت از پرسنل بیمار و معلولین، نشست با قوه قضاییه اعزام کارشناسان و مشاوران انتظامی به مدارس جهت برگزاری کلاس های همگانی، دیدار با امام جمعه شهرستان و برگزاری مانور روز کم حادثه با حضور پرسنل در محل های پرحادثه مانند بلوار سرارود و صفائیه می باشد.

 روز ششم چهارشنبه 14 مهرماه با شعار"پلیس ، مردم داری، رأفت ومهربانی ، سرمایه اجتماعی"

نشست تخصصی و هم اندیشی فرماندهان، شوراهای اسلامی، ائمه جمعه، جماعت مساجد، اصناف و بازاریان

بازدید از خبرگزاری ونشریات توسط هیئت رئیسه شهرستان ،قرائت پیام مهر در مدارس شهرستان، طرح مردمیاری و خدمات بهداشتی در مناطق محروم، حضور فرماندهان جهت سخنرانی در مساجدچاپ بروشور و هشدار انتظامی در بین مردم میباشد.

روز هفتم پنجشنبه 15 مهرماه با شعار" پلیس، فضائل اخلاقی، ایثارگری ، جهاد و شهادت"

برنامه های غبار روبی وعطرافشانی و گلباران مزارشهدا ، ترویج مهدویت شهادت طلبی و ایثاسرگری، تقدیر از همسران کارکنان که در زمینه قرآنی اخلاقی و تربیتی عنوانی کسب کردند، دعوت از راویان دفاع مقدس، تجلیل ازخانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران ، برگزاری  زیارت عاشورا در غبارروبی مزار شهدا، پیاده روی خانوادگی از فرهنگ سرای غدیرتا گلزار شهدای شهر مبارکه در این روزاجرا می گردد.

سرهنگ نیکبخت آمار جرائم، تصادفات، حوادث و.... را نسبت به سال گذشته اینگونه عنوان کرد:

  • کاهش 40 درصدی تعداد فوتی های تصادفی
  • کاهش 4 درصدی حوادث تصادفی
  • افزایش 100 درصدی کشفیات مواد مخدر طی شش ماهه امسال
  • افزایش 30 درصدی دستگیری در رابطه با مواد مخدر و شروبات الکلی

وی ضمن عنوان کردن گستردگی و خطرناک بودن شبکه های مجازی، شهرستان مبارکه را یکی از شهرستان های موفق در راستای شبکه های اجتماعی توسط پلیس فتا معرفی کرد.

سرهنگ نیکبخت در پایان اظهار داشت: هدف ما امنیت و آرامش مردم است. وی از همه مردم و سازمانها  خواست در این راستا مشارکت داشته باشند و همه دست به دست هم دهند جهت داشتن شهر و جامعه ای امن و آرام.


منبع خبر:

www.jarchimobarake.ir


 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi