خلیلی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس گفت:

دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان مهم‌ترین رکن نظام آموزش عالی مهارت و فناوری کشور، به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص مورد نیاز بخش های مختلف، با تعامل و مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی حرکت می‌کند و مصمّم است تا با توسعه آموزش‌های مهارتی و شغل‌محور، در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش برجسته‌ای داشته باشد.

وی در ادامه گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی با هدف مهارت آموزی با نگاه به بازار کار تأسیس شده است و بزرگترین مزیت آن نسبت به سایر دانشگاه‌های کلاسیک، انعطاف پذیری و سرعت عمل، همگام با شرایط روز و تصویب رشته‌های جدید یا لغو رشته‌های غیر ضروری جهت تطبیق با بازار کار است و این دانشگاه بستر لازم برای ایجاد دانشگاه نسل سوم را دارد چرا که می‌تواند همگام با نیاز جامعه و بازار کار حرکت کند.

وی عنوان کرد: گرچه جمعیت دانشجویی کشور رو به کاهش است، اما به دلیل رسالت و مأموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی، تعداد دانشجویان این دانشگاه نه تنها کاهش پیدا نخواهد کرد، بلکه در شرایط توسعه اقتصادی جدید کشور بعد از برجام که نیروهای مهارت آموخته بیشتری مورد نیاز است، جمعیت دانشجویی این دانشگاه افزایش خواهد داشت.

خلیلی پذیرش دانشجویان را در دو مقطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته عنوان کرد.

وی در ادامه توضیح داد: پذیرش دانشجو در دوره های کاردانی این دانشگاه از طریق معدل دیپلم، نوع دیپلم، وضعیت اشتغال، وضعیت بومی افراد و سهیمه ایثارگری و در دوره های کارشناسی نیز براساس نوع مدرک کاردانی، معدل دوره کاردانی، وضعیت اشتغال و سهمیه ایثارگری انجام می شود.

وی رشته های دانشگاه جامع علمی- کاربردی مرکز مبارکه را در پذیرش ورودی مهر و بهمن سال 1395 در مقطع کاردانی و کارشناسی را اینگونه شرح داد:

مقطع کاردانی ناپیوسته:

1-  کاردانی فنی برق صنعتی

2-  کاردانی فنی برق -ابزار دقیق

3-  کاردانی فنی مکانیک-نقشه کشی صنعتی

4-  کاردانی فنی فناوری اطلاعات-اینترنت و شبکه های گسترده

5-  کاردانی فنی نرم‌افزار -برنامه سازی کامپیوتر

6-  کاردانی فنی شبکه های کامپیوتری

7-  کاردانی فنی بازی سازی رایانه ای

8-  کاردانی حرفه ای معماری داخلی 

9-  کاردانی حرفه ای گرافیک

10-  کادانی حرفه ای نقاشی

11-  کاردانی حرفه ای بازاریابی

12-  کاردانی حرفه ای حسابداری مالی

13-  کاردانی حرفه ای حقوق ثبتی

14-  کاردانی حرفه ای ایمنی و بهداشت واحدهای صنفی

 

مقطع کارشناسی ناپیوسته:

1-  مهندسي فناوري كنترل - ابزار دقيق

2-  مهندسي فناوري الكترونيك صنعتي

3-  مهندسي فناوري طراحي و نقشه‌كشي صنعتي

4-  مهندسي فناوري اطلاعات - طراحي صفحات وب

5-  كارشناسی حرفه‌ای ایمنی، سلامت و محیط زیست صنایع HSE

6-  كارشناسي حرفه‌اي حقوق ثبتي

7-  كارشناسي حرفه‌اي معماري - طراحي محيط داخلي   

8-  كارشناسي حرفه‌اي گرافیک - پوستر و نشانه

9-  كارشناسي حرفه‌اي گرافیک - تصوير سازي

10-  -كارشناسي حرفه‌اي گرافيك - تزئيني و محيطي

وی در ادامه گفت: دانشجویان این دانشگاه می توانند جهت سهولت در پرداخت شهریه تحصیل خود از وام دانشجویی و یا تقسیط شهریه استفاده کنند.

خلیلی در پایان خاطر نشان کرد: در دانشگاه جامع علمی کاربردی هدف این است که دانش‌آموخته این دانشگاه کیفیت و مهارت لازم را داشته باشد و بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی بتواند در یک شغل مشغول شود یا اینکه خودش یک شغل را راه‌اندازی کند و امید است در دوره رو به رشد توسعه اقتصادی، مهارت آموزی و کارآفرینی به جای مدرک گرایی به دغدغه همگانی و فرهنگ تبدیل شده و مورد حمایت همه جانبه قرار گیرد و دانشگاه جامع نیز بتواند با اجرای برنامه‌های ارتقاء کیفیت خود، در تأمین نیازهای کشور به نیروهای ماهر و توانمند موفق‌تر از گذشته عمل کند.


منبع خبر:

www.jarchimobarake.ir


 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi