شهدای مدافع حرم در دوران حیات خود از اولیاءالله هستند

                                                                                                                 امام خامنه ای(مدظله العالی)

این مراسم در روز 06/07/95 در محل مسجد کارخانه سیمان سپاهان شهر دیزیچه برگزار شد.

خاطراتی که عنوان می شود از زبان همسر این شهید بزرگوار می باشد:

حاج محمد رضا در سال  1359 به جبهه اعزام شدند البته قبل از ازدواج با من شرط کردند که من باید به جبهه بروم و من هم قبول کردم. قبل از رفتن به جنگ سواد و تحصیلاتشان در حد ابتدایی بود اما پس از جنگ دیپلمشان را گرفتند. ایشان در سال 1361 از ناحیه پا و در عملیات بستان از ناحیه دست چپ و بعد از آن با اصابت ترکش به کل بدن جانباز شدند اما با این حال تا آخر جنگ مبارزه کردند. وقتی فرزند اولمان به دنیا آمد، ده روز پس از تولد دخترمان به امید برگزار بودن مهمانی و جشن به خانه برگشتند اما وقتی دیدند خبری نیست علت را جویا شدند و من هم دلیلش را نبود ایشان و جنگ کشور بیان کردم.

پس از جنگ حاج محمد رضا به شغل مغازه داری مشغول شدند و در عین حال به کار کشاورزی خیلی علاقه داشتند و  با وجود جانبازیشان به کار کشاورزی و کار در گل خانه هم می پرداختند و بعد هم به استخدام سیمان سپاهان در آمدند.

ایمان، بزرگی، مردانگی و اخلاق نیکوی حاجی مرا شرمنده می ساخت و من از داشتن چنین همسری به خود می بالیدم و همیشه هم به ایشان گوشزد می کردم که شما خیلی از من بهتر و والاتر هستید. اما ایشان هیچ گاه به جانبازی راضی نبودند و همیشه میگفتند من باید شربت شهادت را بنوشم.

 ایشان 91 کاروان کربلا را مدیریت کردند و سعادت 15 بار  سفر به کربلای معلی و خدمتگزاری را داشتند.

در نهایت شهید ابراهیمی در 28 مرداد 94 به آرزوی دیرینه خود و به مقام والای شهادت نائل گشتند.

نوه عزیز ایشان با در دست داشتن عکس پدربزرگش ابراز دلتنگی می کند و میگوید: بابا محمد چون که میخواسته مواظب حرم اماما باشه دشمنای اسلام کشتنش...  بابا محمد شهید شده و رفته پیش خدا... خیلی بابا محمدمو دوست دارم و دلم براش تنگ شده...


منبع خبر:

www.jarchimobarake.ir


 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi