محمودی رئیس سازمان بهزیستی شهرستان در مصاحبه ای با خبرنگار رسانه جارچی مبارکه در راستای سال تحصیلی جدید گفت: یکی از فعالیت سازمان بهزیستی در رابطه با دانش آموزان و دانشجویان می باشد.

طبق آخرین آمار ، وی تعداد دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی را 431 دانش آموز ، 9 دانشجوی دولتی و 41  دانشجوی غیر دولتی عنوان کرد.

وی ادامه داد: از این تعداد 213 نفر دانش آموز، 9 نفر دانشجوی دولتی و 16 نفر دانشجوی غیر دولتی در بعد حمایتی و 218 دانش آموز و 25 دانشجوی غیر دولتی در بعد توانبخشی ( دانش آموزان و دانشجویانی که به نوعی دچار یکی از 5 معلولیت می باشند) تحت پوشش هستند.

محمودی عنوان کرد: طبق تفاهم نامه ای که بین سازمان بهزیستی کشور با دانشگاه آزاد اسلامی منعقد شده است، 20% از هزینه های دانشجویان دانشگاه آزاد را خود دانشگاه به صورت تخفیف و 80% باقی مانده را سازمان بهزیستی می پردازد و دانشجویان بهزیستی هیچ هزینه ای را متحمل نمی شوند .

وی ادامه داد: بقیه دانشجویان دانشگاه های غیر دولتی بنا بر شرط معدلی که برای آنها تعیین شده است، بهزیستی از 50% تا 100% هزینه تحصیل آن ها را متقبل می شود.

محمودی ضمن تشکر از تمامی مسئولین آموزش و پرورش و مدیران مدارس عنوان کرد: تمامی مدارس ثبت نام  دانش آموزان تحت سرپرستی بهزیستی را یا به صورت رایگان و یا به صورت مبلغی ناچیزی انجام می دهند.

وی گفت: این سازمان هرساله از طریق مشارکت های مردمی با هماهنگی شورای مشارکت های مردمی سطح شهرستان که با دبیری بهزیستی ، ریاست فرماندار و با همکاری 5 نفر از معتمدین شهرستان مبلغی بالغ بر  20 میلیون تومان لوازم التحریر در اختیار دانش آموزان و دانشجویان سطح شهرستان قرار می دهد که امسال این مبلغ نزدیک به 25 میلیون تومان که 10 میلیون آن را سازمان بهزیستی و مابقی آن از طریق سازمانهای تحت نظارت بوده است.

محمودی در ادامه از طرح های سازمان در راستای سال تحصیلی صحبت کرد.

یکی از طرح ها طرح "مهارت های زندگی" است که این طرح در تمام مدارس دولتی و غیر دولتی با همکاری سازمان آموزش و پرورش و پایگاه سلامت سطح شهرستان به صورت رایگان اجرا خواهد شد.

این طرح شامل 10 مهارت مانند خودآگاهی،حل مسئله، تصمیم گیری،کنترل استرس، کنترل خشم و... می باشد که به صورت گروهی اجرا می شود.

طرح دیگر طرح " تاب آوری" است. این طرح در راستای پیشگیری از اعتیاد است و در مهد های کودک و پیش دبستانی اجرا خواهد شد.

محمودی ضمن تشکر از خیرین و مردم نیکوکار ، از حامیانی نام برد که چند نفر از افراد تحت پوشش را مورد حمایت قرارداده اند  و با پرداخت ماهیانه مبلغی پول به حساب این افراد و یا متقبل شدن هزینه تحصیل چند دانش آموز تا سطح دانشگاه با نظارت سازمان به آنها کمک کرده اند.

این افراد نیازمند شامل ایتام، معلولین، سرپرست از کار افتاده و... هستند.

وی مشکلات سازمان را در زمینه مالی عنوان کرد و از تمامی مردم خیر و توانمند درخواست کرد که به حمایت افراد نیازمند بشتابند. 

خیرین می توانند کمک های مالی خود را به شماره حساب  2345037558 بانک ملت واریز کنند.


منبع خبر:


www.jarchimobarake.ir


 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi