مراسم تجلیل از زینب ملکی تنها بانوی راه یافته به پارالمپیک در استان اصفهان پنجشنبه 01/07/95 بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار شد.

این برنامه با حضور جمعی از مردم ورزشکار ، ورزش دوست و هنرمند شهر دیزیچه ،رئیس سازمان ورزش و جوانان، اعضای شورای شهر، امام جمعه شهر و سروان عقیلی در محل مسجد امام حسین(ع) شهر دیزیچه اجرا گردید.

مراسم با معرفی شهر دیزیچه و افتخارات این شهر  توسط محمد صادق دانشمند مجری توانمند آغاز شد.

 بعد از آن برنامه با سخنرانی موسوی رئیس سازمان ورزش و جوانان ادامه یافت.

موسوی ضمن گرامیداشت یاد یکصد شهید شهر و تبریک و تقدیر از زینب ملکی، مردم شهر دیزیچه و ورزشکاران این شهر را مایه افتخار شهرستان دانست.

 وی ورزش را نوعی خداشناسی و آن را سلاحی معرفی کرد که در جهت جنگ نرم میتوان به وسیله آن به جنگ دشمن رفت.

وی با تأسف عنوان کرد: شهرستان علیرغم داشتن کارخانه های بزرگ بالاخص فولاد مبارکه و وجود آلودگی های ناشی از آن هیچ توجه و حمایتی در زمینه ورزش و ورزشکاران ندارد.

برنامه بعدی با سخنرانی رضا جبّاری یکی از برترین ورزشکاران شهر ادامه یافت.

وی پس از تبریک و تقدیر از زینب ملکی از تلاش و همکاری هیئت امناء مسجد جهت برگزاری مراسم و حمایت از ورزش تشکر کرد.

جبّاری در ادامه از اهمیّت ورزش و جایگاه آن در اسلام و علم پزشکی صحبت کرد و از مردم خواست قبل از بیمار شدن قدر سلامتی خود را بدانند.

 وی عنوان کرد: 41% از بیماری های مردم بالاخص بیماری های قلب و عروق ناشی از فقر حرکتی و عدم فعالیت فیزیکی است.

مراسم با پخش کلیپی زیبا از تلاش های این بانوی پارالمپیکی که توسط برادر زینب ،محمد صادق عزیز تهیه شده بود، ادامه یافت.

بعد از آن مجری برنامه با خواندن شعری زیبا در وصف شهر دیزیچه و زینب ملکی از پدر و مادر این بانوی ورزشکار جهت تقدیر و تشکر از آنها بابت زحماتی که برای  پرورش این بانوی ورزشکار متحمل شدند دعوت کرد که حال و هوای برنامه به کلی عوض شد.

پدر و مادری مهربان، خوش صحبت و زحمت کش که با وجود مشکلات فراوان و همچنین داشتن دو فرزند معلول در راستای رسیدن فرزندشان به بهترین جایگاه ممکن ،از جان مایه گذاشته بودند. پدری که دل پر مهر ، دست های زحمتکش و چشم های خسته اش حاکی از فداکاری های بی وقفه اش جهت حمایت از فرزندش بود. کسی که با اشک شوقش تمام حضار را متأثر کرد و باعث گریه آنان شد. پدر و مادر زینب ضمن تشکر از حضور تمامی مسئولین و مردم، خوشحالی خود را از راهیابی فرزندشان به پارالمپیک ابراز کردند و به داشتن فرزندانی این چنین پر افتخار به خود بالیدند و خدا را شاکر شدند.

پس از آن نوبت به فرزند دلبندشان زینب شد. فرزندی که موفقیت خود را بعد از توکل به خدا در گرو زحمات بی وقفه پدر و مادر و همراهی خانواده اش دانست. او پس از بوسه زدن بر دست پدر و مادرش ، زحمات خانواده اش را غیر قابل جبران دانست.

 وی پس از تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس و گرامی داشت یاد شهیدان حجاب خود را عاملی مهم در راستای موفقیت عنوان کرد و با افتخار به شهر خود به تمام  همشهریانش وعده پیروزی در مسابقات بعدی را داد.

ادای احترام حضار و ایستادنشان در مقابل این خانواده موفق و صمیمی که با طنین صدای امام جمعه شهر که دعا گوی مراسم بود و آمین گفتن یک صدای حضار صحنه زیبا و فراموش نشدنی را رقم زد.

پس از آن شاعر شهر با تقدیم شعری زیبا در وصف زینب ملکی و حجاب او زیبایی مراسم را دوچندان کرد.

برنامه بعدی توسط امام جمعه شهر ادامه پیدا کرد. وی ضمن تقدیر از زینب ملکی و خانواده محترمشان برای آنان آرزوی موفقیت کرد.

و در آخر مراسم با اهدای تقدیر نامه و جوایزی توسط مسئولین به زینب ملکی به پایان رسید.

امید است این ورزشکار عزیز و پر تلاش در تمام مراحل زندگی اش و در راستای تحقق آرمان ها و آرزوهایش بالاخص در عرصه ورزش موفق و سربلند باشد .


منبع خبر:

www.jarchimobarake.ir


 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi