به گزارش روابط عمومی فرمانداری مبارکه همایش آموزشی و توجیهی سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ با حضور مسئولان روابط عمومی دستگاهها،مدیران مدارس، دهیاران،اصناف و ورزشکاران و ... برگزار گردید

در این جلسه علی اصغر ذاکری فرماندار و مدیر اجرایی سرشماری نقوس و مسکن شهرستان مبارکه ضمن تبریک بازگشایی مدارس و گرامیداشت هفته دفاع مقدس به اهمیت آمار و اطلاعات و تاثیر آن در برنامه ریزی های کلان کشور اشاره نمود و افزود: پایه اصلی تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها در کشور آمار است که بوسیله سرشماری اطلاعات گردآوری می گردد.

ذاکری آمار را به مثابه عصای سفید نابینایان عنوان نمود و خاطر نشان ساخت : مسئولان ، تصمیم گیران و خدمتگزاران کشور بدون داشتن آمار و اطلاعات صحیح ، جامع و کامل از حوزه های مختلف مانند فرد نابینایی هستند که بدون داشتن عصای سفید راه را به بیراهه می رود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) که فرمودند: سرشماری یک ضرورت برای کشور و برنامه‌ریزی صحیح بمنظور بهره‌مندی از آینده‌ای منطقی، معقول و مطلوب است، عنوان نمود: آینده ای که بر اساس گذشته و حال ما برنامه ریزی میشود و لازم است با در دست داشتن نقشه راه و آمار و اطلاعات صحیح ، برنامه ریزی در حوزه های مختلف انجام گیرد.

وی با بیان اینکه سرعت تغییرات در دنیا نامحسوس است، اضافه کرد: کلیه تغییرات بوسیله آمار شناسایی شده و طبق قانون در کشور توسط آمار هر ۱۰ سال یکبار این تغییرات به روز خواهند شد.

ذاکری به شعار سال ۹۵ اشاره نمود و افزود : گفتمان اقتصاد مقاومتی از شعار خارج گردیده و به صورت یه گفتمان ملی مطرح گردیده است که قسمتی از آن دارا بودن آمار و اطلاعات صحیح است.


نماینده عالی دولت در شهرستان مبارکه به فرمان ریاست محترم جمهوری اشاره نمود و افزود: طبق فرمایشات ایشان پیشرفت کشور مستلزم اقدام و عمل بر پایه تدبیر و برنامه ریزی عالمانه است که این امر مهم خود نیاز به اطلاع صحیح و آمار دقیق دارد. از این دیدگاه، اجرای منظم سرشماری عمومی برای دستیابی به تصویری واقع بینانه از جامعه ایران، کاری بزرگ است که همکاری جدی ملت و دولت را می طلبد.

وی با اشاره به برگزاری هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن از سوم مهر ماه ۹۵ ، یکی از ویژگیهای سرشماری امسال نسبت به سرشماری‌های قبل را سرشماری در غالب پرسش‌نامه الکترونیکی و با تبلت دانست و افزود: سرشماری در سه بازه زمانی از ۳ مهرماه ۱۳۹۵ تا ۳۰ آبان ماه در سطح کشور اجرا می گردد که در مرحله اول که از۳ مهرماه تا ۲۴ مهرماه انجام می گیرد به صورت اینترنتی می باشد وهریک از خانوارها می توانند با مراجعه به سامانه www.sarshomari۹۵.ir  در سرشماری شرکت کنند ومرحله بعد به صورت حضوری است که ماموران آمار گیر از ۲۵ مهرماه لغایت ۲۵ آبان ماه به خانوارها مراجعه وفرم سرشماری راتکمیل می کنند.

رئیس ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان مبارکه اضافه کرد : بازه زمانی ۲۶ الی ۳۰ آبان ماه را برای خانوارهای غایب که در دو مرحله گذشته به هردلیلی موفق به سرشماری نشده اند اختصاص یافته است.


فرماندار مبارکه با اشاره به نحوه پرکردن اطلاعات سرشماری از طریق اینترنت خاطر نشان ساخت:در این روش مطلع ترین فرد خانوار می تواند با مراجعه به سامانه  www.sarshomari۹۵.ir  و یا وارد کردن شماره ملی سرپرست خانوار به عنوان رمز ورود به پرسشنامه سرشماری دسترسی یافته و اطلاعات خانوار خود را در آن وارد کند و پس از تکمیل پرسشنامه و تایید نهایی عددی تحت عنوان 'کدآماری' از طریق کامپیوتر شخصی و یا پیامک در اختیار پاسخگو قرار می گیرد که حفظ و نگهداری 'کد آماری' بسیار مهم است زیرا اطلاعات پاسخگویان در اینترنت بر اساس 'کد آماری' بازشناسی خواهد شد.

وی درباره اطلاعات اخذ شده از خانوارها خاطرنشان کرد: اطلاعات هویتی، وضعیت فعالیت و اشتغال، ویژگی های مسکن، اطلاعات موالید و مرگ و میر، اطلاعات تحصیلی، معلولیت به صورت کلی در سوالات قرار دارد و در صورتی که اطلاعاتی در خصوص مسائل مالی،میزان درآمد افراد، میزان دارایی و ... پرسیده شد از پاسخ دادن امتناع فرمائید.

مدیر اجرایی سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان مبارکه با اشاره به لزوم ثبت نام کلیه خانوارها در مرحله ثبت نام اینترنتی خاطر نشان ساخت : نقش شما به عنوان مطلعین محلی نقش کلیدی و مهمی است که لازم است با تشویق و ترغیب همه شهروندان زمینه را برای مشارکت مردم عزیز در سرشماری عمومی نفوس و مسکن بویژه در مرحله ثبت نام اینترنتی فراهم نموده و اطلاع رسانی لازم را انجام دهید.

منبع:jarchimobarake.ir

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi