کتاب خاطرات شهدای شهر دیزیچه رونمایی می شود

مهندس ثابت راسخ در مصاحبه ی خبری با خبرنگاران گفت: دوازدهمین یادواره ی 122 شهید شهر دیزیچه و 600 شهید شهرستان مبارکه روز پنجشنبه 25 شهریور ماه برگزار خواهد شد.

شهردار دیزیچه ضمن تشکر از بانیان یادواره های قبلی هدف از برگزاری یادواره را تجلیل از مقام شامخ شهدا و تقدیر از خانواده ی بزرگوار ایشان دانست.وی ترویج فرهنگ شهادت را جهت آشنایی نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی از وظایف مهم مسئولین برشمرد.

رئیس کمیته ی برگزاری دوازدهمین یادواره ی شهدای شهر دیزیچه با ذکر نکاتی از زندگی نامه  و وصیت نامه ی شهدا گفت: اگر عملکرد خودمان را با رفتار شهدا مقایسه کنیم به نتایج خوبی می رسیم. چون رفتار شهدا و اهداف و منششان معیار خوبی برای سنجش رفتار است.

مهندس ثابت راسخ گفت اگر هدف از برگزاری یادواره ی شهدا صرفا جمع کردن جمعیت باشد سخت در اشتباهیم بلکه از این یادواره ها باید مسائل فرهنگی و اخلاقی را ترویج دهیم.

ایشان وجود دو سردار شهید به نام های محمد رضا عطایی و قدرت الله علیرضایی را در بین شهدای شهر مایه ی افتخار شهر دیزیچه دانست و با اشاره به استقبال چشمگیر مردم شهر دیزیچه از یادواره های شهدای قبلی ، مردم شهر دیزیچه را مردمی قدر شناس و انقلابی توصیف کرد.

شهردار دیزیچه در خصوص کیفیت برنامه های پیش بینی شده گفت: سعی ما بر این بوده که از صرف هزینه های زیاد بپرهیزیم و برنامه را تا آنجا که امکان دارد بومی سازی کنیم و فضایی فراهم آوریم که شهدای شاخص شهر دیزیچه که بعضا فروغ کشوری دارند معرفی گردند.

رونمایی از کتاب سینه سرخان دیار من  که حاوی زندگی نامه و وصیت نامه ی شهدای شهر دیزیچه است از جمله برنامه هایی بود که مهندس ثابت راسخ به آن اشاره کرد و در این باره گفت: در خصوص جمع آوری مطالب این کتاب زحمات فراوانی کشیده شده است. وی ضمن تقدیر از آقای ناصر بهرامی ، اعضای شورای اسلامی شهر و هیئت رزمندگان اسلام که در جمع آوری مطالب و بازبینی کتاب نقش موثری داشته اند این کتاب را یک یادگار فرهنگی باارزش قلمداد کرد.

مهندس ثابت راسخ در پایان سخنان خود از همت همه ی ادارات، ارگان ها ، نهادها و افرادی که در برگزاری این حرکت عظیم فرهنگی همکاری و مساعدت داشتند خصوصا روابط عمومی و پرسنل خدوم شهرداری ، شورای اسلامی شهر ،فرمانداری شهرستان ،ستاد برگزاری نماز جمعه ،شورای تامین شهرستان، بسیج حوزه ی 3 امام حسین (ع) ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و شرکت سیمان سپاهان تقدیر و تشکل به عمل آورد.

رئیس شورای اسلامی شهر دیزیچه ، با بیان احادیثی از مولای متقیان حضرت علی (ع) در وصف شهدا و بیان آیاتی از کلام الله مجید به جایگاه والای شهدا اشاره کرد و افزود : ما مدیون شهدا هستیم چون این شهدا بودند که آرامش و امنیت را به ما هدیه دادند و در مقابل ما وظیفه داریم که نسل سوم و چهارم انقلاب را با فرهنگ شهادت آشنا کنیم.علیار رحمانی ضمن تشکر از اصحاب رسانه از کلیه ی مردم غیور و همیشه در صحنه ی شهر دیزیچه دعوت کرد که همچون 11 سال گذشته در این یادواره حضور داشته باشند.

گفتنی است دوازدهمین یادواره ی شهدای شهر دیزیچه روز پنجشنبه 25 شهریورماه در کنار قبور مطهر شهدای شهر دیزیچه و امامزاده سلیمان برگزار می گردد.

 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi