زهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در نشستی با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در مورد شرکت فولاد مبارکه و مدیرعامل آن بر اساس اخرین استعلاماتی که تا این امروز از مراجع نظارتی به دست من رسیده، مدیرعامل این شرکت مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیست.

وی افزود: اگر همین امروز هم مستندات جدیدی خلاف این استعلامات به دست من برسد، پیگیر اجرای قانون می شوم.

سعیدی در ادامه اعلام کرد که مدیرعامل فولاد مبارکه اعاده شده است اما اینکه طبق کدام قانون ایشان اعاده شده است جزئیات آن را را دستگاه‌های مربوطه می‌دانند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص روند تصویب طرح مالیات بر عایدی مسکن ادامه داد: متاسفانه قانون موثری برای موضوع مالیات بر عایدی مسکن نداریم بنابراین قانون مالیات بر کلیات طرح عایدی مسکن یا همان CGP که بخش مهمی از آن مالیات بر عایدی مسکن است، در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب رسیده است، با توجه به اینکه این قانون در کشور معطل مانده است امیدواریم به صورت نهایی در کمیسیون اقتصادی به تصویب برسد.

وی با اشاره به دو نیم میلیون خانه خالی در کشور و ۵۰۰ هزار واحد خالی در تهران عنوان کرد: متاسفانه برای CGP که بخش مهمی از مالیات بر عایدی مسکن است، قانون موثری در کشور نداریم که در کمیسیون اقتصادی مجلس به طور جدی پیگیر هستیم به تصویب برسد.

سعیدی خاطرنشان کرد: چند ماهی است منتظر ارائه لایحه دولت در این خصوص هستیم و از آنجایی که فرصت زیادی نداریم لذا به دنبال این هستیم که طرح مالیات بر عایدی مسکن در کمیسیون اقتصادی به تصویب برسد.

وی در همین رابطه بیان کرد: امیدوارم که مردم و رسانه‌ها مطالبه جدی در این خصوص کنند تا در مجلس دهم به نتیجه برسد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت مسکن گفت: التهاب امروز مسکن پذیرفتنی نیست، طرح مالیات بر عایدی مسکن کمک به وضعیت فعلی کشور می‌کند.

وی تصریح کرد‌: به دلیل هزینه‌های بالا و کاهش یک‌سومی خرید خودرو باعث این التهاب بازار خودرو شد اما چه اتفاقی رخ داد که بازار مسکن وارد چنین التهابی شد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس خاطرنشان کرد: ۵۰۰ هزار واحد خالی در تهران و دو و نیم میلیون واحد خالی در کشور داریم، البته قانونی موثر برای مقابله با این واحدهای خالی وجود ندارد و لازم است که طرح مالیات بر عایدی مسکن (به عنوان مکمل قوانین موجود) قانون شود تا بتواند از سوداگری این بازار جلوگیری شود.

وی با تأکید بر اینکه این طرح با الگوگیری از ۱۷۰ کشور است، گفت: در این طرح کاری با سرمایه گذاران نداریم، با سوداگران و دلالان کاذب در این بازار مشکل داریم و پیشنهاد بنده هزینه‌های این طرح بر تسهیلات خانه‌ اولی‌ها تخصص پیدا کنند.
وی افزود: تولیدکنندگان، کشاورزان و تعداد از افراد خانواده از مالیات معاف هستند اما سود حاصل از خرید و فروش مازاد این‌ها مالیات باید پرداخت شود.

سعیدی در پاسخ به بازنشستگی مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: اختلاف نظر بین صنعت و فرایند و طرح و لایحه طبیعی است اما تخریب مسئله دیگری است.
وی با بیان اینکه طبق آخرین استعلامات از مراجع نظارتی، اعلام شد که ایشان بازنشسته نیست، تصریح کرد: بنده خودم پیگیر بارنشستگی بودم، اما هم اکنون ایشان اعاده به خدمت شده است و از طرفی کلا درباره مشمولیت شرکت فولاد مبارکه در این قانون نیز بحث وجود دارد. سعیدی مبارکه ضمنا اشاره به اینکه قانون منع به کارگیری بازنشتگان شامل هشت هزار مسئول بود. تأکید کرد: اگر ثابت شود ایشان اکنون بازشسته است من هم پیگیری تغییر خواهم شد و قانون برای من فصل الخطاب است ؛قانون مدیریت خدمات کشوری بحث سن و سنوات و شرایطی را دارد ؛مثلا طبق قانون باید ۳۰ سال سنوات” و ” ۶۰ سال سن داشته باشند که طبق قانون فعل هردو مورد باید تکمیل شود که پیگیر هستیم تا” و ” به “یا “اصلاح شود تا شرایط بیشتر به نفع جوانان شود .

زهرا سعیدی در پاسخ به جدا شدن بعضی شهرستانها مانند کاشان از اصفهان گفت :خاک ایران و اصفهان مانند ناموس ما است موافق تجریه اصفهان نیستم وی با توضیح اینکه فردی از فلان شهرستان دور به مرکز استان، باید برای دریافت یک مجوز به اصفهان بیاید، ادامه داد: باید در مدیریت استان به گونه‌ای برنامه‌ریزی برای تفیض اختیارات شود. ما طرح اصفهان شمالی را به این عنوان که سوال کننده مطرح نمود که برای استفاده تبلیغاتی است نمی‌پذیرم.

زهرا سعیدی در پاسخ به مشکلات حوزه زاینده رود اظهار داشت با تأکید بر اینکه از مهمترین دغدغه‌های بنده در دوره نمایندگی، آب شرب و کشاورزی و صنعت است، بیان کرد: در تمامی دولت‌ها به دلیل تخصیص حوضه‌های آبریز زاینده رود به دیگر شهرها، به اصفهان ظلم شده است و سهم زیادی از زاینده رود بخشید شد.
وی ادامه داد: سه برابر ‌ظرفیت زانیده‌رود بارگذاری شده است اما در این دوره مجلس دهم نگذاشتیم یک میلیمتر اب به بالادست ها برود.

در پاسخ به وضعیت پروژه بن _بروجن اظهار کرد: به این طرح اعتراض کردیم و پروژه‌ای که ۹۰ درصد آن انجام شده بود را متوقف کردیم.

سعیدی همچنین عنوان کرد: آب زاینده رود مهریه زنان این استان است و پیرامون موضوع آب اتحاد خوبی در استان شاهد بودیم.

وی در خاتمه گفت: از رسانه‌ها نیز انتظار داریم با انتقال صحیح اطلاعات به جامعه و نمایندگان از کلیه مسئولین برای نیل به اهداف جمهوری اسلامی کمک کنند.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi