شرق: مرد میانسالی که در یک نزاع دسته‌جمعی یک چشم خود را از دست داد، نتوانست با آوردن ٢٥ شاهد در جلسه قسامه ادعای خود را اثبات کند و متهم تبرئه شد. به به گزارش جارچی مبارکه به نقل ازخبرفارسی،١٤ دی‌ سال ٨٩ فردی به کلانتری ١٦ زیباشهر ورامین خبر از وقوع یک نزاع دسته‌جمعی منجر به قتل و زخمی‌شدن تعدادی از طرفین دعوا را داد.
در بررسی‌هاي اولیه مشخص شد مقتول فردی به نام اکبر است که ازسوي امیر به قتل رسیده. امیر همان زمان دستگیر و پس از انجام تحقیقات و برگزاری دادگاه به قصاص محکوم شد. در همان تحقیقات اولیه مرد میان‌سالی که یک چشم خود را در نزاع از دست داده بود، به مأموران گفت: در میان دعوا، فرهاد با چاقو چشم من را زخمی کرد و من پس از آن بینایی خود را از دست دادم. به‌این‌ترتیب رسیدگی به این شکایت در دستور کار پلیس قرار گرفت. فرهاد پس از دستگیري به مأموران گفت: من این کار را نکرده‌ام و این مرد دروغ می‌گوید. تعداد کسانی که در دعوا شرکت داشتند زیاد بود. شاید فرد دیگری در این درگیری به چشم او آسیب رسانده‌ است.
به‌این‌ترتیب با شکایت این مرد و سایر مدارک موجود در پرونده، کیفرخواستی علیه فرهاد صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه چهار دادگاه کیفری استان تهران ارسال و جلسه رسیدگی به آن برگزار شد. قضات با بررسی این پرونده فرهاد را به شش ماه حبس و پرداخت دیه محکوم کردند، اما این رأی مورد اعتراض فرهاد قرار گرفت و پرونده برای رسیدگی به شعبه ٤١ دیوان‌عالی کشور ارسال شد. دیوان نیز رأی را نقض و بار دیگر پرونده را برای رسیدگی به دادگاه ارسال کرد و از آنها خواست جلسه قسامه برگزار شود. به‌این‌ترتیب براساس قانون قسامه، شاکی ٣٠ نفر را برای سوگند معرفی کرد که دادگاه از ١٤ نفر آنها تحقیق به عمل آورد. روز گذشته در برگزاری مراسم قسامه، افراد یکی‌یکی برای سوگندخوردن پای میز محاکمه حاضر شدند که از این ١٤ نفر دو نفر آنها در دادگاه حضور پیدا نکردند و از ١٣ نفر باقی‌مانده فقط یک نفر سوگند یاد کرد. به‌این‌ترتیب با توجه به ‌اینکه باید حداقل ٢٥ نفر در این دادگاه سوگند یاد می‌کردند تا فرهاد متهم شناخته شود، قضات رأی بر برائت فرهاد صادر کردند و او بی‌گناه شناخته شد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi