محققان اعلام کردند که در ماه اکتبر فاجعه وحشتناکی در انتظار زمین است.

به گزارش جارچی مبارکه به نقل از شمیم ایران، با استناد به گفته محققان، ۲ اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی فاجعه وحشتناکی در انتظار زمینیان خواهد بود.

تعدادی از رسانه ها با استناد به گفته محققان گزارش دادند که در پاییز آینده شهاب سنگ بزرگی ممکن است با زمین تصادم کند که عواقب خطرناکی دربرخواهد داشت.

اولین خبرها در باره تصادم با شهاب سنگ «۲۰۱۲ TC4» در سال ۲۰۱۵ میلادی گزارش شد، هر چند در آن زمان منابع اولیه این خبر قابل اطمینان نبودند و بعضی از متخصصان برخورد بدبینانه ای نسبت به این خبر نشان دادند.

با وجود این، سنگ آسمانی که از آن صحبت می شود واقعی است- این جسم آسمانی در سال ۲۰۱۲ میلادی کشف شد و مدار آن فقط تا حدودی و بطور تقریبی مطالعه شده است. قطر آن مطابق با ارزیابی های گوناگون از ۱۲ تا ۴۰ متر است.

بدین ترتیب این سنگ آسمانی بزرگتر از شهاب سنگی است که در چلیابینسک روسیه سقوط کرد. در آن زمان ۱۶۱۳ نفر آسیب دیدند و ضرر مالی بیش از ۸ میلیون دلار بود و عواقب آن می توانست فاجعه بار تر باشد اگر این سنگ در منطقه مسکونی سقوط می کرد البته رسانه ها در این خصوص غلو می کنند که این نوع تصادم می تواند «پایان زندگی زمین» را تحریک کند- برای بروز فاجعه جهانی، قطر سنگ آسمانی باید دوبرابر باشد. هر چند سقوط سنگ آسمانی ۱۰ متری روی زمین نیز می تواند عواقب جدی دربر داشته باشد.

بهر حال، اکثر متخصصان معتقدند که احتمال سقوط سنگ آسمانی ۲۰۱۲ TC4 تا سال ۲۰۲۰ میلادی مساوی با صفر است.

شایان ذکر است که شهاب سنگ در فهرست «سنگ های خطرناک» گنجانده شده است اما هر سنگ آسمانی که فاصله آن تا زمین در مرحله ای از پرواز آن ۲۰ بار کمتر از فاصله زمین تا ماه باشد در این فهرست شامل می شود.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi