رسول زرگرپور، استاندار اصفهان ، 27 پروژه ی عمرانی ،‌که توسط شهرداری دیزیچه ، احداث، تکمیل و به بهره برداری رسیده است را افتتاح کرد. این آیین ، با حضور مدیران و مسئولین شهرستان، شهرداران و اعضای محترم شورای اسلامی شهرهای شهرستان مبارکه ، روسای ادارات و مردم شریف شهر دیزیچه برگزار شد .

در ابتدای این برنامه ، مزار پاک و مطهر شهدای شهر بدست مسئولین گلباران شد.

 رسول زرگرپور استاندار اصفهان ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس ، شهر دیزیچه را به واسطه تقدیم 122 تن شهید گلگون کفن ‌، یکی از شهرهای انقلابی دانستند که دِین خود را به نظام و انقلاب ادا کرده است.وی مردم شهر دیزیچه را مردمی با فرهنگ ، بزرگوار،ولایتمدار و دیندار قلمداد کرد.

زرگرپور ، افتتاح 27 پروژه با اعتباری بالغ بر 430 میلیارد ریال را خدمتی بزرگ و شایسته دانست که نشان از تلاش صادقانه ی مسئولین شهری دارد.

استاندار اصفهان تعداد پروژه های تولیدی ، خدمات عمومی و زیربنایی استان را 12700 پروژه ،‌با اعتباری بالغ بر ده هزار میلیارد تومان اعلام کرد که به بهره برداری رسیده است.

 زرگرپور یکی از افتخارات دولت یازدهم را تکمیل پروژه هایی دانست که بعضا چندین سال متوقف مانده بود . پروژه هایی مانند مصلی اصفهان ، ورزشگاه نقش جهان ،متروی اصفهان که نزدیک به 18 سال از زمان آغاز آن می گذشت.

عالی ترین نماینده ی دولت ، اجرای این پروژه ها را در شرایط رکود و تحریم و مشکلات مالی جدی کشور از مهمترین افتخارات دولت یازدهم دانست.

زرگرپور در خصوص صحبت هایی که در مورد ناکارآمدی دولت و عدم انجام تعهدات کلان، توسط بعضی افراد مطرح می شود گفت:‌این دولت دستاوردهای زیادی دارد که اولین و مهمترین آن حفظ امنیت در کشور در میان منطقه ای است که در جنگ و آتش و خون گرفتار شده است .


زرگرپور افتخار دیگر دولت را برجام دانست که نتایج و دستاوردهای بسیار بزرگی داشته که نباید نادیده گرفته شود.البته بدعهدی دشمن در این خصوص تاثیر گذار بوده و باعث شده که نتایج مورد انتظار به صورت کامل محقق نشود .


استانداراصفهان از دیگر امتیازات این دولت را موفقیت در عرصه بین المللی دانست و گفت: در زمانی که این دولت شروع به کار کرد ارتباطاتی در حد چند کشور محدود ، آن هم به برکت دلارهایی که به آنها پرداخت می شد داشتیم.اما هم اکنون کشورهای زیادی در صف هستند که بتوانند با جمهوری اسلامی ایران  ارتباط داشته باشند.

رسول زرگرپور ، رشد گردشگری در ایران را مرهون تلاش های دولت یازدهم دانست و گفت ،‌تعداد گردشگر استان اصفهان نسبت به سال 1392 چهار برابر شده و هتل های استان بعضا ، ظرفیت پاسخگویی به این حجم گردشگر را ندارند.وی تقویت گردشگری را باعث ایجاد اشتغال ماندگار  و بدون عوارض و آلایندگی دانست.


استاندار اصفهان مهار تورم45 درصدی وتک رقمی کردن آن و از طرف دیگر مثبت شدن رشد اقتصادی کشور  را از افتخارات دیگر دولت تدبیر و امید دانست و گفت ، درست است که مشکلات زیادی گریبانگیر مردم است اما مسیر حرکت اصلاح شده و به سمت رونق اقتصادی در حال حرکت هستیم.

رسول زرگرپور خشکسالی و کاهش میزان بارندگی تا 50 درصد نسبت به متوسط سال های قبل را مهمترین مشکل استان اصفهان دانست و گفت : تمام توان خود را جهت مدیریت این بحران به کار بسته ایم.


استان اصفهان عملکرد دولت در حوزه ی اشتغال را مثبت ارزیابی کرد و گفت : در سال گذشته فقط در استان اصفهان  63 هزار فرصت شغلی که در حال نابودی بود با ایجاد بسته های حمایتی از صنایع حفظ کردیم. هم اکنون وظیفه ی ما حفظ اشتغال های موجود است و انشاءالله به زودی با ایجاد رونق اقتصادی اشتغال پایدار ایجاد خواهیم کرد.

زرگرپور در پایان سخنان خود انتخابات پیش رو را بسیار حساس و مهم توصیف کرد و از تمامی مردم دعوت کرد که در این انتخابات با مشارکت بسیار بالایی شرکت کنند.


فرماندارمبارکه  در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به استاندار ،میهمانان ، نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و اصحاب رسانه ، گزارشی از تعداد ثبت نام کنندگان در انتخابات شورا ی شهر را ارائه نمود وی رشد13 درصدی ثبت نام داوطلبان نسبت به سال 94،  حضور حداکثری جوانان که 5/57 درصد داوطلبان زیر 40 سال هستند و  حضور حداکثری خواهران داوطلب به تعداد 463 نفر که شامل  24درصد از داوطلبان است را ناشی از افرایش امید مردم به آینده ی کشور دانست و آن را  نشان دهنده ی افزایش چشمگیر مشارکت جوانان در سازندگی کشور و شهر قلمداد کرد.

دکتر ذاکری یکی از دغدغه های شهرستان مبارکه را مشکل حمل و نقل دانست و با مقایسه ی آمار اعلام بار صنایع شهرستان نسبت به سال گذشته گفت: بر حسب اطلاعات ارائه شده ، تولید در شهرستان نسبت به سال گذشته چندین برابر شده است.


در پایان این آیین ، 27 پروژه ی عمرانی شهر دیزیچه  با حضور استاندار افتتاح شد.

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

مجوز فعالیت

بانک پاسارگاد             بانک سامان               سازمان نظام صنفی               شورای عالی انفورماتیک            بانک ملت      logo-samandehi