عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا گفت: فرآیند واکسیناسیون در کشور شتاب خوبی گرفته و بر اساس اعلام سازمان غذا و دارو تا آخر مهرماه سال جاری 40 میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور و اگر همین روند ادامه پیدا کند تا دهه مبارک فجر واکسیناسیون واجدان شرایط کامل خواهد شد.

به گزارش جارچی مبارکه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده شهرستان مبارکه دکتر صالحی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنادر خصوص وضعیت کنونی واکسیناسیون در کشور، اظهار کرد: طبق گزارش‌هایی که به کمیسیون بهداشت مجلس ارائه‌شده تاکنون حدود ۳۰ میلیون نفر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و در حال حاضر موجودی واکسن در کشور ۲۰ میلیون دوز است که با برنامه‌ریزی پرسنل درمانی کشور این تعداد واکسن به شکل منظم به واجدان شرایط تزریق خواهد شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس اعلام و قولی که سازمان غذا و دارو داده است تا آخر مهرماه سال جاری ۴۰ میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور خواهد شد؛ هم‌اکنون روند واکسیناسیون در کشور تسریع شده و تکان قابل‌توجهی خورده به‌طوری‌که میزان تزریق واکسن تغییر شاخصی پیدا کرده است که اگر همین روند ادامه پیدا کند تا دهه مبارک فجر دوز اول و دوم واکسن واجدان شرایط در کشور کامل خواهد شد.

وی افزود: مردم اخبار مربوط به کرونا و واکسیناسیون را از وزارت بهداشت و سخنگوی آن دریافت کنند و به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند.

نماینده مبارکه در مجلس با توضیح اینکه ویروس کرونا قابل پیش‌بینی نیست و سرعت سرایت آن مرتب افزایش پیدا می‌کند، بیان کرد: در برخی استان‌ها از پیک پنجم کرونا عبور کرده‌ایم، اما به این معنا نیست که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم چرا که نوع جهش‌یافته ویروس کرونا به نام «لامبدا» در کشورهای همسایه شناسایی شده است، بنابراین باید هوشیار باشیم تا وارد پیک ششم کرونا نشویم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به وضعیت واکسن‌های ایرانی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تولید داخلی واکسن توسط موسسه برکت و چند موسسه دیگر در حال انجام است و طبق اعلام موسسه برکت، سه میلیون دوز واکسنِ این شرکت تزریق شده و ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دوز واکسن دیگر نیز در شرکت برکت آخرین مراحل تولید خود را سپری می‌کند و این شرکت اعلام کرده که به‌زودی در هرماه توان تولید ۶ میلیون واکسن را دارد.

وی اضافه کرد: البته چند شرکت داخلی دیگر مانند پارس، رازی و… یک ماه پیش اعلام کردند که حداکثر تولیدشان در هرماه ۲ میلیون دوز واکسن خواهد بود.

/انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *